Kontakt

Fastighetsskötare/hantverkare

Här hittar du kontaktuppgifter till fastighetsskötare och hantverkare i Säffle kommun. Fastighetsskötarna har varsitt område.

Lennart Karlsson
Tel: 0533-68 37 11
E-post: lennart.karlsson@saffle.se
Område: Lindbacken, Tingshuset, Sunds förskola, LSS Sund, Tuvagatan, Angelgatan, Kanalvillan, Slussvaktarbostaden, Brovillan, Stenmagasinet, Vattentornet och Trätälja/Ungdomens hus, 

Per Gustavsson
Tel: 0533-68 37 07
E-post: per.gustavsson@saffle.se
Område: Botilsäter skola, Tegnérskolan, Krokstad Herrgård, Krokstad lgh 2, Ängsgården och Nytorget.

Per Holmberg
Tel: 0533-68 18 54
E-post: per.holmberg@saffle.se
Område: Illern, Björkbacken, Kaptensgården, 31:an dagcenter, Silvenska villan, Björkbacksg. 11. 

Mattias Eriksson
Tel: 0533-68 39 86
E-post: mattias.eriksson@saffle.se
Område: Brucegatan 2 och 4, Malmgatan/Kyrkog, Karlstadv 27-29,
Sundsgatan 10, Perssons Gränd/
Bryggerigatan, Saga, Turistbyrån, Västra Storgatan 3 och
Ö:s Storgatan.

Christer Olofsson
Tel: 0533-68 39 85
E-post: christer.olofsson@saffle.se
Område: Stenhusallén, Karlstadsvägen, Sveavägen och Kranen.

Jan-Olof Karlsson
Tel: 0533-68 37 13
E-post: jan-olof.karlsson@saffle.se
Område: Hus 5, Roten och Kedjan.

Dan Eriksson
Tel: 0533-68 37 14
E-post: dan.eriksson@saffle.se
Område: Hamngatan, Biblioteket, Stadshusparken, Stadshuset, Polisen, Brandstationen och Tingvalla.


Curry Larsson
Tel: 0533-68 37 18
E-post: curry.larsson@saffle.se
Område: Forskningen, Städet,
Järnvägsstationen, Simhallen/sporthallen.

Helena Jarnlöf
Tel: 0533-68 37 03
E-post: helena.jarnlof@saffle.se
Område: Lugnadalsg/Kilav.,
Gläntstigen, Magasinsg/Kaptensg,
Annelunds Förskola och Kyrkmyren.

Owe Joelsson
Tel: 0533-68 37 08
E-post: owe.joelsson@saffle.se
Område: Järnvägsgatan 25, Kungsgatan/Bergsgatan, Skolgatan 10, Billerudsgatan 21 och 23, Trsp Teknik, Förrådet, Olof Trätälja.

Krister Andersson
Tel: 0533-68 39 64
E-post: krister.andersson@saffle.se
Område: Säterivägen 1-3, 17, Fabriksgatan 31, Bylunda, Herrgården.

Håkan Åhlenström
Tel: 0533-68 37 43
E-post: hakan.ahlenstrom@saffle.se
Område: Industrigatan (Hermes), Somashallen, Vegagatan 2, Pluto, Höglundaskolan.

Peder Danielsson
Tel: 0533-68 37 06
E-post: peder.danielsson@saffle.se
Område: Vintergatan 1-9, Stjärngatan, Ridhuset.

Therese Tengberg (Svaneholm & Nysäter)
Tel: 0533-68 39 81
E-post: therese.tengberg@saffle.se
Område: Nyströmsvägen, Bryngels Väg,
Enegården, Brandstationen, Gillbergavägen,
Nysäter skola, Kila Prästgård, Vikingacentret,
Carl Ugglas gata, Smedjegatan, Rävgården/Svanskog skola, Storgatan 20-22, Svanskog Brandstation, Svanen.

Dan Andersson (Värmlandsbro)
Tel: 0533-68 37 05
E-post: dan.andersson@saffle.se
Område: Allévägen, Andvägen, Lomvägen, Tångvägen,
Värmlandsbro skola, Sörgården.

Jörgen Axelsson
Tel: 0533-68 36 52
E-post: jorgen.axelsson@saffle.se
Område: snickare i samtliga områden

Mats Andersson
Tel: 0533-68 17 12
E-post: mats.andersson@saffle.se
Område: elektriker i samtliga områden

Mikael Nilsson
Tel: 076-631 57 16
E-post: mikael.nilsson2@saffle.se
Område: snickare i samtliga områden

Lars Berggren
Tel: 0533-68 37 04
E-post: lars.berggren@saffle.se
Område: resurs i samtliga områden

Kurt Bäckman
Tel: 0533-68 37 17
E-post: kurt.backman@saffle.se
Område: resurs i samtliga områden

Kontakt
Senast uppdaterad • 2022-05-11